Pühapäev - 19 - 11 - 2017Pühapäev - 19 - 11 - 2017
Avaleht > Avaleht >    Prindi leht   
Eesti English Suomi
ehituskeskus.ee
›› Uudised
›› Ehituskeskus
›› SEMINARID
›› Ehitusalane kirjandus
›› ETF NET veebikartoteek
›› Kataloog
›› Kasulikku
›› Messikalender
›› Teenused
›› Postitusnimekiri
›› Pildigaleriid
›› Lehekülje sisukord
Otsi

Kasutajanimi:
Parool:
Log-in
Avaleht

Ehituskeskuse maikuu kokkuvõte 2016-11-16 10:18:00

Mais registreeriti Ehituskeskuses 684 külastajat, neist

203 arhitekti, inseneri-projekteerijat,

278 ehitusfirmade esindajat,

108 individuaalehitajat ja  korteri- elamuühistute esindajat,

47 ehitusõppurit,

48 muud huvilist.

 

Toimus 7 Ehituskeskuse seminari, nendest neli koostöös ettevõtetega Tervemaja OÜ, Saint-Gobain Ehitustooted AS (weber tooted), Kingspan Insulation OÜ, Soudal AS.
Igal kevadel oleme korraldanud restaureerimisteemalise seminari ning seekord külastasime Järvamaad, kus tutvusime  Roosna-Alliku ja Purdi mõisates tehtud töödega.

Kui teil on esialgseid plaane mõni sügis-talvine seminar Ehituskeskuse kaudu korraldada, palume sellest võimalusel enne Jaanipäeva teada anda.

 

Oma stendi uuendas VELUX Eesti OÜ pannes näitusele välja passiivakna soojapidavuse näitajaga on 0,51 W(m2K). Tegemist on katuseaknaga, millel on välimine kolmekordne klaaspakett ja sisemine kahekordne klaaspakett.
Aken töötab päikeseenergiaga ja seda juhitakse eelseadistatud kaugjuhtimispuldiga.

TTÜ kolmanda kursuse kinnisvara halduse eriala tudengid tulid tutvuma meie näitusel leiduvate fassaadide lahendustega. Üliõpilaste juhendaja Roode Liias soovitas tulla Ehituskeskusesse ja uurida erinevate fassaadide tootepõhist tehnilist infot hinnates seda tulevase halduri seisukohalt.

Tuulduvatest fassaadidest tutvustasime stende kaubamärkidelt Vivix, Stonerex, Eternit, Marmoroc, Cedral, Aquapanel. Fassaadi liitsüsteemidest andsime tudengitele ülevaate kaubamärkidelt weber ja Mira. Toonitasime tudengitele põhimõtte tähtsust, et ehitaja järgiks süsteemitootja materjalide valikut, mis hõlmab soojustust, armeerimisvõrku, liimi, kinnitusi, krohvi ja nende paigalduse juhendeid. Ainult sedasi toimides võib kindel olla, et saadakse kauakestev fassaad.

Uue päästekomando hoone projekteerimisel oli sisearhitektil jäänud määramata metallist trepikäsipuude välimusklass, mille kohta järelevalve märkuse tegi. Kuna objekti tellijaks oli Riigi Kinnisvara AS, siis arhitekt tahtis olla kindel, et ta välimusklassi määramisel ei eksiks. Andsime talle MaalritöödeRYL 2012 käsiraamatu, millest ta täpsustas metallist trepikäsipuude viimistluse võimalusi.
Arhitekt ütles, et järgmine projekt, mille kallal ta peatselt tööle hakkab, on lasteaed ja sealsed WC ning pesuruumid. Näitasime talle meie ETF Net kartoteegis olevat hügieeniruumide projekteerimise juhendit, kust leiab eelkooliealistele WC- pottide ja kraanikausside kõrguse mõõdud. Teemaga seoses tutvus arhitekt ka Geberit stendiga, kuhu on välja pandud loputusplaadist käivitatav seina sisse paigaldatav WC-loputuspaak. Lahenduse praktilisus meeldis arhitektile, kuna see võimaldab oluliselt ruumi säästa.
Hiljem otsis arhitekt meie värvistendidelt endale ka mõned sobivad värvitoonid.
Ühe vanema eramu omanik soovis infot vundamendi hüdroisolatsiooni renoveerimise kohta. Probleemiks oli maja välisseinast esimese korruse põrandani tõusev niiskus ja seda eriti sügiseti ning kevadeti. Soovitasime maja välissein kuni vundamendini lahti kaevata ja vaadata üle drenaa˛itorustik ning vajadusel see välja vahetada. Välisseina hüdroisoleerimise põhimõtteid tutvustasime omanikule Lektar Eesti OÜ stendi põhjal ning näitasime ka ETF kartoteegis olevaid selleteemalisi juhendkaarte. Kuna tegemist pidi olema eriti vesise kohaga, siis soovitasime omanikule aluseks võtta vundamendi survehüdroisolatsiooni lahendus.

Paldiski mnt. Maxima XXX uue kaupluse ehitusega seos tuli Sweco EST OÜ järelevalve esindaja Ehituskeskusesse, kuna ehitajaga tekkis vaidlus sandwich- paneelide kinnituste osas. Tootja poolne eluiga paneelidele oli vähemalt 50 aastat, mistõttu järelevalve ei nõustunud ehitaja poolt pakutud tsingitud terasest kinnitustega, vaid nõudis neid roostevabast terasest. Nõue rajanes sellele, et tsingitud teras jääb soojustuse sees kastepunkti sisse ja sellistes tingimustes materjal ei kesta 50 aastat. Võtsime ühendust SFS Intec Eesti filiaali tehnilise nõustaja Enno Rahuojaga, kes oskas viidata kinnistuste standardile sõltuvalt kasutusotstarbest ja ta lubas edastada info järelevalve esindajale.

 

 

Lisaks eelmainituile veel mõned teemad, mille kohta külastajad infot soovisid:

monoliitbetooni paisumisvuukide kaasaegsed lahendused ja nende pakkujad Eesti ehitusturul; kuuekordse A klassi hoone projekteerimine, selleks sobivad soojustusmaterjalid tuleohutusnõuetest lähtuvalt ning vajalikud LVI lahendused;

juhendid piirdeaedade ehitamiseks; vana ahju renoveerimine ja selleks sobivad segud; lahendused sammumüra parandamiseks puidust vahelaes; tuleohutusnõuetele vastav korstna läbiviik puidust vahelaes; sauna ehitamine korterisse; ettevalmistustööd kivist sokli värvimisel ja sobiva värvi valik;

parketi paigalduse kvaliteet; terrassi õlitamine; müratekitava ruumi eraldamine kergplokkidest vaheseinaga ja selleks sobivad lahendused, vana katusekatte asendamine uuega ja katusekorruse väljaehitamine ning selleks vajalike  materjalide valik; vesipõrandakütte paigalduskvaliteet; uue eramu sadeveekanalisatsiooni väljaehitamine ja tehtud tööde kvaliteet; puitkarkassist nullenergiamaja.

 

 

Lisaks ülalmainitutele kaubamärgid kelle toodete vastu enim huvi tunti:

VELUX, Fakro, Eskaro, Pinotex, Sadolin, Vivacolor, ACO, MEA, Delta, DEVI, Danfoss, Toimex, Protan,  Isoplaat, Mathiostone, Gyproc, Knauf, Tycroc, wedi, Fermacell, Steico, Bauroc, Fibo, Cedral, Silikaat, Liimpuit,  Paroc, Isover, Finnfoam, Knauf Insulation, Rockwool, Triso, Aluthermo, Technonicol, Styrofoam, Eternit, Soudal, Tremco illbruck, Weckman, RUUKKI, Izopanel, Ardex, Omatalo, Plexiglas, Makrolon.
Tagasi

Antiigiveeb
Eesti Puitmajaliit
Ehitusfoorum
Vennad Ehitus
Ehitus24
Tondi Koolituskeskus
Keskkonnatehnika
Ehitusportaal